Loading…

Mërgimtari Besim Mehmeti humb jetën në vendin e punës

  • 16/05/2017 | 20:21

Mërgimtari Besim Mehmeti humb jetën në vendin e punës

Mesdita e 12 majit 2017 ishte dita më fatkeqe dhe më e kobshme për familjen  Mehmeti,nga Bradashi i Podujevës. Djali i kësaj familje Besim Nezir Mehmeti 42 vjeç me punë dhe qëndrim prej vitesh në Solothurn të Zvicrës,ka humbur jetën tragjikisht.


I ndjeri Mehmeti derisa sa po voziste në vendin e tij të punës një mjet transportues është goditur nga një veturë .Me ç’rast mjeti që ai drejtonte është rrokullisur dhe i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Ekipet emergjente të mjekëve të kantonit Solothurn menjëherë kanë ardhur në vendngjarje, por  përpjekjet e tyre kanë rezultuar të kota ngase Besimi, nga plagët e pësuara ka vdekur gjatë rrugës për në spital.

Lajmi mbi vdekjen e tij  të parakohshme dhe aksidentale i ka tronditur familjarë, shokë, e bashkombës  të  tij të shumtë. Inxh. Florin Llugaliu  thotë se Besimi ishte i sjellshëm dhe i dashur për të gjithë. Ai,  si anëtar i vyeshëm  FC Iliria të Solothurn-it  përveç ndihmës çdoherë na ofronte si dhuratë të veçantë buzëqeshjen e ngrohtë dhe miqësore.

Kalimi i çasteve me te tek secili  sillte butësi e optimizëm për arritje të reja. Andaj mungesën e tij  krahas familjes do ta ndjejmë edhe ne shokët dhe miqtë  e Besimit,me të cilin  një periudhë të gjatë ndamë momente gëzimi dhe dhembjeje.

Në shenjë nderi dhe respekti  udhëheqësit e  FC Iliria të Solothurn-it,kanë organizuar një aksion bamirësie në mbështetje të familjes  Mehmeti.

Ata me lot në sy në ndarje me te thanë: “Besim i dashur, të qoftë i lehtë dheu i  Kosovës, i munguar prej vitesh“.

Sot,në  fshatin e tij të lindjes Bradash të Podujevës, me praninë e shumë qytetarëve llapjanë  është bërë varrimi i mërgimtarit Besim Nezir Mehmeti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë