Loading…

Mërgimtarët lëshojnë Kosovën: Ky është fluksi në pikat kufitare në Kosovë dhe në Kroaci

  • 29/08/2019 | 11:30

Mërgimtarët lëshojnë Kosovën: Ky është fluksi në pikat kufitare në Kosovë dhe në Kroaci

Në këtë javë shumë mërgimtarë kthehen për në vendet e Europës nga Kosova. Mirëpo tek ata po shfaqen problem pasi po bllokohen në kufij, ku fluksi madh po është nëpër kufijtë e Kosovës dhe në kufirin Serbi-Kroaci, shkruan Gazeta Metro.


Pritjet dhe kolonat e gjata në dalje të Kosovës në pikat kufitare me Serbinë nuk kanë të ndalur.

Bashkatdhetarët janë duke u përballur me pritje e kolona të gjata në dalje të Kosovës në pikat kufitare me Serbinë.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka publikuar statistikat e fundit për fluksin nëpër pikat kufitare.

Sipas këtyre statistikave, pritja më e madhe është në pikëkalimin kufitar në Merdare.

Atje qytetarët janë duke pritur mbi 2 orë e gjysmë apo 150 minuta dhe kolona ka arritur afër 1 kilometër.

Edhe në Mutivodë në dalje të Kosovës, qytetarët janë duke pritur deri në 1 orë dhe kolona është e gjatë 150 metra.

Fluks të veturave ka edhe tek Dheu i Bardhë, ku edhe aty qytetarët duhet të presin 1 orë.

Numër i madh i veturave ka edhe në kufirin Serbi-Kroaci, saktësisht në pikën kufitare Bajakovo. Mërgimtarët nga Kosova kalojnë shumë nga kjo pikë kufitare dhe kolona në këtë pikë duket mjaftë e gjatë.

KËTU mund ta shihni fluksin në pikat kufitare në Kosovë.

KËTU mund ta shihni fluksin në pikat kufitare Kroaci-Serbi./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë