Loading…

Merdare, pritje deri në 6 orë nga mërgimtarët |FOTO

  • 19/08/2018 | 09:16

Merdare, pritje deri në 6 orë nga mërgimtarët |FOTO

Pushimet verore për të gjithë mërgimtarët, tashmë kanë nisur të përfundojnë dhe kthimi i tyre për në shtet ku jetojnë ka bërë që të ketë pritje të gjata në pikë kalimet kufitare.


Pritje deri në 6 orë për të dalë nga Kosova janë parë edhe sot në pikë kalimin kufitar në Merdare, kurse 1 orë në pikë kalimin kufitar te Dheu i Bardhë.

Pritje më të vogla janë për të hyrë Brenda territorit të Kosovës në këto dy pikë kalime kufitare.

Në Merdare pritjet për të hyrë në Kosovë janë 30 deri 40 minuta, kurse te Dheu i Bardhë 5 deri 10 minuta.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë