Loading…

Mercedesi i ri mahnitës: Rezistent ndaj plumbave dhe eksplozivëve

  • 28/03/2019 | 09:53

Mercedesi i ri mahnitës: Rezistent ndaj plumbave dhe eksplozivëve

Tipi i ri i Mercedes-AMG G63 do të jetë një nga veturat e para me elegancë dhe qëndrueshmëri shumë të madhe, transmeton Gazeta Metro.


Me qëndrueshmëri në këtë rast kuptojmë rezistencë ndaj plumbave dhe eksplozivëve të mundshëm.

Kompania Inkas, e njohur për prodhimin e automjeteve të blinduara siç është Superior dhe Sentry MPV, këtë version të Mercedesi e ka shndërruar në një SUV rezistent ndaj plumbave.

Përveç kësaj, AMG-ja do mund t’I bëjë ballë pa problem edhe kushtet më të këqija në rrugë.

Më saktësisht, vetura mbron pasagjerët nga sulmet me armë të cilat përdorin municion të kalibrit 7.62, si dhe nga eksplodimi i njëpasnjëshëm i dy granatave të llojit DM51./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë