Loading…
Mënyra se si uleni, tregon shumë për ju si person
  • 17/03/2019 | 13:26

Mënyra se si uleni, tregon shumë për ju si person

Nëse ka ndodhur që keni qenë shumë kurreshtar për një person dhe keni dashur të dini për personalitetin e tij, herën tjetër shikojeni pozicionin se si është ulur, sepse kjo është një formë mjaft e mirë që të mësoni shumë për ta, transmeton Gazeta Metro.


Këto pesë pozicione se si qëndroni ulur, tregojnë shumë për ju si person:

Pozicioni i parë – njerëzit që ulen në këtë pozitë besojnë në vazhdimin me jeten e tyre. Ata mendojnë se neglizhimi i problemeve / çështjeve të tyre ose gjërat që shkaktojnë negativitet do t’i largojnë problemet. Megjithatë, kjo nuk është mënyra e duhur për t’u marrë me jetën. Këta njerëz shpesh përpiqen të hedhin barrën e tyre mbi të tjerët në mënyrë që ata të mund të shpëtojnë prej saj.

Ata bëjnë miq shumë shpejt. Njerëzit duan të kenë njerëz të tillë rreth tyre, sepse ka diçka magjike për personalitetin e tyre, përhapin gëzim dhe lumturi. Janë shumë interesantë, kreativ, pozitiv dhe pak fëmijë. Shumëherë ndodh që ata nuk mendojnë para se të flasin dhe të hyjnë në telashe për shkak të kësaj. Dhe kur kuptojnë atë që kanë thënë, është tepër vonë.

Pozicioni i dytë – Njerëzit që ulen në këtë pozicion konsiderohen shumë kreativ. Ata janë ëndërrimtarë me një imagjinatë shumë të gjallë, plot pozitivitet dhe gjithmonë i motivojnë njerëzit rreth tyre për të bërë diçka produktive dhe inovative. Ata janë plot ide të reja dhe krijuese.

Duan të udhëtojnë dhe të eksplorojnë botën, nuk preferojnë të harxhojnë kohë në marrëdhënie, dhe kështu, preferojnë të jenë të vetmuar më shumë sesa të jenë në një marrëdhënie të komplikuar. Ata bëjnë miq të rinj shumë lehtë.

Pozicioni 3 – njerëzit që ulen në këtë pozitë priren të kenë rehati. Ata e duan hapësirën e tyre personale dhe gëzojnë kompaninë e tyre. Ata duan që gjithçka rreth tyre të jetë e përsosur dhe ata janë të gatshëm të bëjnë gjithçka që duhet.

Edhe para se të blesh një gjë të thjeshtë, ata mendojnë shumë për këtë dhe pastaj e blejnë atë. Janë shumë të zgjedhur dhe të hidhur në lidhje me sendet e tyre. Edhe pse ata dëshirojnë për përsosmëri, ata e dinë se si të përshtaten në një mjedis të çrregullt ose të merren me një situatë të çrregullt.

Ata kanë një mendje të shpërqëndruar dhe kjo është arsyeja pse ata përballen me vështirësi në përqëndrimin ose të fokusohen në diçka.

Ata nuk i kushtojnë shumë vëmendje asaj që thonë të tjerët, prandaj shpesh konsiderohen arrogantë.

 

Pozicioni 4 – Njerëzit që ulen në këtë pozitë janë shumë të veçantë në lidhje me përpikërinë dhe nuk duan të vonohen në çdo rast, madje nuk u pëlqen njerëzve që të jenë vonë. Nuk janë të kënaqur duke shprehur pikëpamjet dhe emocionet e tyre në publik dhe meqenëse nuk shprehin pikëpamjet e tyre, ato shpesh konsiderohen të pasjelltë.

Ata nuk duan të grinden me njerëz, por ndonjëherë mund të jenë të ashpër me ta.

Ata përballen me probleme të shoqërimit me njerëzit dhe gjithmonë janë të kujdesshëm ndaj armiqve të tyre. E konsiderojnë kritikën si një sulm personal dhe priren të mbrojnë veten kur hasin kritika.

Pozicioni 5 – Njerëzit që ulen në këtë pozicion besojnë se çdo gjë vjen tek një person në kohën e duhur dhe kjo është arsyeja pse ata kurrë nuk nguten që të bëjnë diçka. Përveç kësaj, ata janë shumë kokëfortë

Nëse vëndosin që të bëjnë diçka nuk heqin dorë deri në fund. Janë shumë të shqetësuar për pamjen e tyre dhe vënë shumë përpjekje që të shohin gjithnjë mirë. Disa e marrin këtë shumë pozitivisht, por disa të tjerë e konsiderojnë këtë si shenjë të pasigurisë dhe mungesës së besimit.

Këta njerëz nuk mund të kritikohen dhe e marrin si shumë problem që ta pranojnë atë./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë