Loading…

Mendje gjeniale: Pensionisti krijon veturë që ecën me avull

  • 24/01/2018 | 14:13

Mendje gjeniale: Pensionisti krijon veturë që ecën me avull

Një pensionist anglez ka krijuar një Land Rover me avull.

Inxhinieri Frank Rothwell ka qenë gjithmonë tifoz i motorëve me avull prandaj vendosi ta konvertojë Land Roverin e tij të vjetër.

Makina bën çuf-çuf dhe mund të arrijë shpejtësinë deri në 25 kilometra në orë.

Karburant i veturës së tij, është thëngjilli.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë