Loading…

Memli Kransiqi takon pensionistët: Ata kanë nevojë për trajtim dinjitoz

  • 01/10/2022 | 13:34

Memli Kransiqi takon pensionistët: Ata kanë nevojë për trajtim dinjitoz

Memli Krasniqi, kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka vizituar Lidhjen e Pensionistëve të Kosovës, ku është takuar me kryetarin e Nijazi Gashi, kyetaren e Degës në Prishtinë, Mybera Kosumin, dhe ish-kryetarin, Shaban Kajtazi, si dhe pensionistë të tjerë.


Krasniqi, ka thënë se pensionistët kanë nevojë për kujdes institucional, i cili përfshin pension dinjitoz, përkujdesje të qëndrueshme shëndetësore dhe kushte cilësore për jetesë.

Po ashtu kryetari i PDK-së ka thënë se vëmendja e qeverisë duhet të kthehet urgjentisht nga prindërit dhe gjyshërit tanë.

Postimi i plotë:

Me rastin e 1 tetorit, Ditës së Pensionistëve, për të diskutuar për sfidat dhe situatën në të cilën gjenden ata, dje vizitova Lidhjen e Pensionistëve të Kosovës, ku takova kryetarin, z. Nijazi Gashi, kyetaren e Degës në Prishtinë, znj. Mybera Kosumin, dhe ish-kryetarin, z. Shaban Kajtazi, si dhe pensionistë të tjerë.

Pensionistët kanë nevojë për kujdes institucional, i cili përfshin pension dinjitoz, përkujdesje të qëndrueshme shëndetësore dhe kushte cilësore për jetesë. Vëmendja e Qeverisë duhet të kthehet urgjentisht nga prindërit dhe gjyshërit tanë, të cilët, në krizën aktuale, janë pjesa më e cenueshme e shoqërisë tonë.

Sot, në ditën e tyre, le të zotohemi të gjithë, pa dallime politike, se do të bëjmë më shumë e më mirë për pensionistët e vendit tonë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë