Loading…

Mehmet Behluli hap ekspozitën ‘S’ka si shpija’ (Foto)

  • 18/02/2017 | 10:29

Mehmet Behluli hap ekspozitën ‘S’ka si shpija’ (Foto)

Mehmet Behluli ka hapur ekspozitën pesonale me titull “S’ka si shpija”, në Galerinë Kombëtare të Kosovës.


Pikturat e punuara nga ai pasqyrojnë luftën, dhe një pjesë të jetës së tij. Behluli me anë të këtyre pikturave që ka ekzposuar punën e tij artistike por duke rrëfyer se edhe një pjesë e madhe e tyre i janë djegur, disa në luftën e Sarajevës dhe një pjesë në luftën e fundit në Kosovë.

16830735_10154360262127919_2128182934171007473_nKëti piktura të Mehmet Behlulit të kthejnë pas në kohën e luftës, dhe gjithçka lidhet me jetën e tij, si shtëpia, rrjedha e jetës, rinia, familja e tij, artin të cilin e ka shfaqur në kartonët e letrës e shumë ngjarje tjera nga kjo kohë.

16830807_10154360262242919_482445898894271048_n

Ekspozita “S’ka si shpija” do të jetë e hapur deri 13 mars në Galerinë Kombëtare të Kosovës. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë