Loading…

Mehaj niset për SHBA, ‘nuk i rrihet pa Kurtin’

  • 12/05/2022 | 11:33

Mehaj niset për SHBA, ‘nuk i rrihet pa Kurtin’

Edhe ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.


Mehaj do të qëndrojë në një vizitë dyditëshe në SHBA.

“Me këtë rast, Ministri Mehaj, së bashku me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përveç tjerash, do të priten nga autoritetet më të larta shtetërore politike dhe ushtarake të Shtetit të Iowa-s”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Mes tjerash, thuhet se Kosova dhe shteti i Iowa-s, do ta kultivojnë partneritetin e ngushtë ndërshtetëror tashmë mbi një dekadë si dhe qëllimi i kësaj vizite është në funksion të forcimit të mëtejmë të këtij partneriteti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë