Loading…

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për barazimin e Kosovës

  • 29/03/2023 | 09:03

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për barazimin e Kosovës

Kosova nuk arriti të marr më shumë se një barazim ndaj Andorrës, në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese.


Pas ndeshjes kanë reaguar edhe mediumet ndërkombëtare ku luajnë lojtarët e kombëtares së Kosovës.

Ndër to, mediumi spanjoll mallorcadiario shkruan se “Kosova e Muriqit nuk mund ta mposhtë Andorrën”.

Siç dihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi luan te klubi i Mallorcas në Spanjës.

Ndërkohë në Itali, mondonapoli shkruan se “Rrahmani barazon me Kosovën e tij”.

Amir Rrahmani luan te lideri aktual i Serie A, Napoli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë