Loading…

Mediat serbe: Thaçi do të na kontrollojë llogaritë bankare

  • 02/02/2017 | 11:02

Mediat serbe: Thaçi do të na kontrollojë llogaritë bankare

Sipas gazetës serbe “Alo”, Kosova do të bëhet anëtarja e 153 e “Egmont grup”. Në përkthim kjo do të thotë se Prishtina do të ketë qasje në të gjitha rrjedhat financiare në Serbi dhe do të ketë të drejtë legale që të kërkojë ekstraktet e llogarisë së cilitdo qytetar të Serbisë.


Sipas kësaj gazete Serbia nuk do të guxojë që të refuzojë këtë nëse dëshiron të mbetet anëtare e kësaj organizate, thekson “Alo”, përcjell gazetametro.net.

Sipas kësaj gazete, Rusia ka hequr dorë nga lobimi që Kosova të mos pranohet në këtë organizatë.

Derisa Moska kundërshtonte diçka e tillë nuk mund të arrinte as në rend dite. Mirëpo, në kongresin e “Egmont gropua” në Katar, i cili përfundon sot, Rusia, për habi të Serbisë, nuk kundërshtoi pranimin e Kosovës.

Përse e bënë këtë, serbët e dëshpëruar nuk e dinë, por janë të vetëdijshëm se Serbia pa përkrahjen e Kremlinit këtë nuk mund të bllokojë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë