Loading…

Mediat serbe tronditen nga plani Plani Trump-Erdogan-Putin

  • 22/01/2017 | 14:15

Mediat serbe tronditen nga plani Plani Trump-Erdogan-Putin

Presidenti i sapozgjedhur i Amerikës, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, javën që vjen pritet të bisedojnë në telefon, ku Putin do ta urojë Trumpin për zgjedhjen e tij si president i superfuqisë botërorer.


Pas kësaj bisede pritet të bëhet edhe një plan për takimin i cili pritet të mbahet së shpejti, Trump-Putin, i cili me gjasë do të ndodhë në Evropë.

Ndërsa, kanë filluar të reagojnë edhe mediat e ndryshme, transmeton gazetametro.net.

Janë mediat serbe të cilat shkruajnë se presidenti turk, Recep Tayp Erdogan, do ti kërkojnë këtyre të dyve në takimin që do ta ketë në takimin e vendeve më të zhvilluara që Kosova mos të prekët si shtet i pavarur dhe do të kërkojë nga Rusia që ta njoh atë në mënyrë që SHBA dhe Turqia ta njohin Krimenë si të pavarur, dhe ky do të ishte konsesusi më i mirë që do të mund të ndodhte në favor të Kosovës, shkruajnë mediat serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë