Loading…

Mediat serbe: Kadri Veseli po blen armë nga Pentagoni (Foto)

  • 09/02/2017 | 13:17

Mediat serbe: Kadri Veseli po blen armë nga Pentagoni (Foto)

Mediat serbe vazhdojnë të merren me spekulimet prej nga më të ndryshimet për Kosovën dhe rreth Kosovës.


Gjuha e këtyre mediave ka degraduar shumë në raport me Kosovën dhe shqiptarët. Pasojë e këtij diskursi nacionalist dhe urrejtës është ndalja e trenit që vinte nga Beogradi në Mitrovicë dhe rrëzimi i murit në veri të Mitrovicës.

“Shiptari” është termi fyes që disa media në serbi ju referohen shqiptarëve në Kosovë, term ky i përdorur nga Serbia në kohën e Millosheviqit.

Së fundit, mediat serbe shkruajnë se si “shiptarët” po blejnë armë nga Pentagoni, derisa Kadri Veseli është vënë në krye të këtij “operacioni”.

“Veseli ka thënë se deputetët kanë për qëllim që të ndajnë buxhet për blerjen e armëve ekzekutuese, tankeve, artilerisë dhe minahedhësve, në vlerë prej 35.5 milionë euro”, shkruan gazeta serbe “Informer”.

Sipas kësaj gazete, këto armë “shqiptarët do t’i përdorimin për invadim në veriun e Kosovës”.

auto_111111486641297

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë