Loading…

Media ukrainase: Një gazetar u vra nga forcat ruse

  • 26/02/2022 | 23:07

Media ukrainase: Një gazetar u vra nga forcat ruse

Një gazetar është qëlluar për vdekje, sipas njërës nga mediat ukrainase, nga forcat ruse në Kherson, transmeton Gazeta Metro.


Në fshatin Zelenivka, një pjesë e Khersonit, u qëllua për vdekje nga forcat ruse gazetari Dilerbek Shakirov, shkruan Ukrainian Pravda, transmeton Gazeta Metro.

“Shakirov Dilerbek Shukurovych, një gazetar civil i të përjavshmes informative ” Rreth jush “, anëtar i Fondacionit Bamirës Shtëpia e Shpresës, u qëllua për vdekje me një armë automatike pranë fshatit Zelenivka në Kherson”, thuhet tutje në raportimin nga vendngjarja./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë