Loading…

Media serbe: Kosova do ta shantazhojë sërish Serbinë

  • 10/02/2017 | 23:21

Media serbe: Kosova do ta shantazhojë sërish Serbinë

Prishtina është duke planifikuar të shantazhojë sërish Beogradin për të fituar kohë  në përmbushjen e detyrimit të vetëm nga marrëveshjet e Brukselit – formimin e Asociacionit të komunave me shumcië serbe, shkruan Vecernje Novosti.


Sipas kësaj të përditshme serbe, qëllimi i institucioneve të Prishtinës është që krijimi i Asociacionit të kushtëzohet me kthimin në Parlament të përfaqësuesve serbë në institucionet e Kosovës.

Ky veprim, sipas analistëve të mediumit serb, mund të çojë këtë proces në një qorrsokak, pasi që serbët në Kosovë janë të vendosur të bojkotojnë institucionet e Kosovës derisa Prishtina zyrtare të miratojë dekretin për AKS-në, transmeton gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë