Loading…

Me tradita shqiptare: Dimitë e jeleku nuk mungojnë në martesën e shqiptares me britanik

  • 02/06/2021 | 12:14

Me tradita shqiptare: Dimitë e jeleku nuk mungojnë në martesën e shqiptares me britanik

Pjesëtarja e Ushtrisë në Britani të Madhe, Leonora Brajshori, është e martuar me britanikun Ethan Clift nga Newcastle, i cili poashtu është pjesë e Ushtrisë.


Dasma e tyre e cila u zhvillua dy vjet më parë, u bë me tradita shqiptare dhe britanike.

Në videot më poshtë mund të shihni atmosferën që u zhvillua brenda dasmës ku Leonora shihet me veshje tradicionale shqiptare ndërkohë Ethan me ato angleze, njofton Klan Kosova.

Nëse nuk e dini, Brajshori e ka përfaqësuar Anglinë edhe në Lojërat Olimpike në peshëngritje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë