Loading…

‘Me ne s’ka fol kërkush hala’, reagimi i Thaçit kur gazetari pyet se a janë pajtuar Kosova dhe Sërbia

  • 29/04/2019 | 15:15

‘Me ne s’ka fol kërkush hala’, reagimi i Thaçit kur gazetari pyet se a janë pajtuar Kosova dhe Sërbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë mbajtur një konferencë në Ambasadën e Kosovës në Gjermani, transmeton Gazeta Metro.

Në këtë konferencë njëri nga gazetaret  pyeti liderët se a ka ndonjë marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, duke treguar për draftin e publikuar ku thuhet se Kosova dhe Serbia janë pajtuar për një arritje të marrëveshjes përfundimtare.

Presidenti Thaçi iu pergjigj duke thënë se me ne s’ka fol kërkush hala.

“Me ne s’ka fol kërkush hala”, u përgjigj Thaçi.

Ndërsa Haradinaj tha se nuk ka një draft marrëveshje me Serbinë, sipas tij Kosova i ka qëndrimet e veta dhe qëllimet e veta.

Kryeministri tha se së bashku me Thaçin do të jenë në nivel të përgjegjësive gjatë samitit të Berlinit.

“Nuk ka një draft apo dokument as të dakordum as të informuar paraprakisht, por ajo që është me rëndësi dhe e kemi thënë çdo herë Kosova i ka qëndrimet e veta, qëllimet e veta, besoj se sot do të jemi në nivel të përgjegjësive tona”, tha Haradinaj, transmeton Gazeta Metro.

Kujtojmë se Samiti i Berlinit do të nisë prej orës 16:00, ku pjesëmarrës do të jenë të gjithë liderët e Ballkanit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë