Loading…

‘Më mirë të bëhesha kryeprokuror’, Dërguti i reagon Kurtit: Vyn goxha shkollë, për kryeministër veç vota

  • 04/12/2022 | 00:08

‘Më mirë të bëhesha kryeprokuror’, Dërguti i reagon Kurtit: Vyn goxha shkollë, për kryeministër veç vota

Ish-nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, ka reaguar pas deklaratës së fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ku tha se ‘më keni bo kryeministër, më mirë me u pa bo kryeprokuror’, transmeton Gazeta Metro.


Ajo ka thënë se për t’u bërë kryeprokuror duhet të jesh më i shkolluar, ndërsa për kryeministër nevojiten vetëm votat e popullatës.

”Me u ba kryeprokuror vyn koxha njëfarë shkolle, për kryeministër vyn veç vota,” ka shkruar Dërguti.

Në anën tjetër, Kurti dha një deklaratë të ‘çuditshme’ sot kur theksoi se është duke ju dukur që ende më e rëndësishme kishte qenë të bëhej kryeprokuror sesa kryeministër.

“Secilën ditë që po vazhdojë si kryeministër shpeshherë edhe duke e dëgju ministrin Hekuran po më duket që hala më e rëndësishme kish me qenë me u pa bo kryeprokuror. Po une kryeprokuror s’muj me u bë, a kryeministër m’keni bë ju, a kryeprokuror s’muj me u bo.

Se për të ecë mbarë po nuk funksionoj edhe prokuroria edhe gjyqësia qysh duhet do të vonohemi shumë. Se këta me na nalë s’mujnë. Po, me na vonu po, ama gjithnjë e më pak e unë jom optimist që edhe në këtë pengesë ja dalim bashkë sikurse në të tjerat,” tha ai. /gazetametro.net

‘Çudia e radhës’ nga Kurti: Më keni bo kryeministër, ma mirë me u pa bo kryeprokuror

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë