Loading…

‘Me hajna nuk ka ndryshim’: Shpërthen kandidatja e VV’së nga Krusha, akuzon partinë e saj për vjedhje të votave

  • 20/10/2021 | 23:09

‘Me hajna nuk ka ndryshim’: Shpërthen kandidatja e VV’së nga Krusha, akuzon partinë e saj për vjedhje të votave

Kandidatja për Asamblenë Komunale nga radhët e Vetëvendosjes (VV), në Rahovec, Eliesa Reshiti ka akuzuar partinë e saj për vjedhjeve të votave, shkruan Gazeta Metro.

Eliesa Reshiti, nuk ka marrë votat e mjaftueshme për të qenë pjesë e Kuvendit Komunal të Rahovecit.

Por, sipas saj, jo sepse nuk e kanë votuar qytetarët. Për këtë gjë, kandidatja që vjen nga Krusha e Madhe, ka akuzuar komisionerët që vijnë nga partia e saj, Vetëvendosje, për vjedhje votash në kutitë e votimit.

Madje, Reshiti bashkëpartiakët e saj i ka quajtur hajna.

Më poshtë keni postimin e plotë të saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë