Loading…

Me deklaratën e fundit, Kurti do të mbahet për fjale: Thotë se në maj do të udhëtojë drejt SHBA’së

  • 22/03/2022 | 21:10

Me deklaratën e fundit, Kurti do të mbahet për fjale: Thotë se në maj do të udhëtojë drejt SHBA’së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se gjatë muajit maj do të udhëton drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), shkruan Gazeta Metro.


Kurti ka thënë se besoj që në muajin maj do të udhëtojë drejt SHBA’së.

“Do të shkojë besoj në muajin maj, do të zhvillojë takime me administratën Biden dhe diasporën”, është shprehur Kurti në RTK.

Kujtojmë që vitin e kaluar, Kurti pati deklaruar se në nëntor do të udhëtojë për në SHBA. Ky udhëtim nuk ndodhi asnjëherë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë