Loading…

Me buxhetin 2017 Qeveria synon rritjen e investimeve kapitale

  • 22/12/2016 | 12:28

Me buxhetin 2017 Qeveria synon rritjen e investimeve kapitale

Para deputetëve në Kuvend të Kosovës kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka arsyetuar buxhetin e Kosovës për vitin 2017.

Me këtë buxhet Mustafa tha se kanë arritur që Kosovës në vitin 2017, t’i ofrojnë buxhet që siguron zhvillim dhe reflekton programin e koalicionit qeveritar për zhvillimin e vendit.

Me këtë Mustafa nënkuptonte rritjen ekonomike, krijimin e vendeve të reja të punës dhe ruajtjen e stabilitetit makroekonomik të vendit.

Po ashtu me këtë buxhet sipas Mustafës, Qeveria synon të rrisë investimet kapitale. E për vitin 2017 Mustafa prej një rritje ekonomike prej 4.1 përqind, e cila rritje tejkalon vendet në regjion dhe BE./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë