Loading…

Me aktakuzë përfunduan vetëm 50 përqind e kallximeve

  • 14/01/2017 | 08:06

Me aktakuzë përfunduan vetëm 50 përqind e kallximeve

Vetëm 50% e kallëzimeve penale kanë përfunduar me ngritje të aktakuzës gjatë periudhës kohore janar – shtator 2016.


Prej 996 lëndëve të trajtuara nga Prokuroria, gjysma e tyre janë hedhur poshtë ose kanë pushuar hetimet. Këto statistika janë përfshirë brenda Raportit të mekanizimit përcjellës për harmonizimin e statistikave, shkruan sot Koha Ditore.

Prezantimi i Raportit është bërë nga drejtori i Sekretariatit të KPK-së, Lavdim Krasniqi. Sa u përket kallëzimeve penale, ai ka thënë se në këtë periudhë kanë trashëguar nga vitet paraprake 2.105 lëndë të trashëguara.

Ndërkaq, në periudhën janar – shtator 2016 kanë pranuar 1.111 lëndë prej 1.778 persona.

“Janë zgjidhur 996 lëndë, kurse kanë mbetur të pazgjidhura 2.220 lëndë brenda raportit nëntëmujor”, ka thënë Krasniqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë