Loading…

Mbretëresha Elizabeth infektohet me koronavirus

  • 20/02/2022 | 12:58

Mbretëresha Elizabeth infektohet me koronavirus

Mbretëresha Elizabeth,  ka rezultuar pozitive me koronavirus, sipas pallatit Buckingham, transmeton Gazeta Metro.


Pallati tha se ajo ka simptoma të lehta që ngjajnë me ftohjen, dhe pritet të vazhdoj detyrat e saj të përditshme në Ëindsor gjatë javës së ardhshme.

“Ajo do të vazhdojë të marrë kujdes mjekësor dhe do të ndjekë të gjitha udhëzimet e duhura”, tha pallati në një deklaratë.

Mbretëresha kishte qenë në kontakt me djalin dhe trashëgimtarin e saj të madh, Princin e Uellsit, i cili rezultoi pozitiv javën e kaluar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë