Loading…

Mblidhet Task Forca ndër-ministrore për përmirësimin e cilësisë së ajrit

  • 04/10/2018 | 07:47

Mblidhet Task Forca ndër-ministrore për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Task Forca ndër-ministrore do të mblidhet sot për të diskutuar për përmirësimin e cilësisë së ajrit


Gjatë takimit të radhës, do të prezantohen veprimet që kanë ndërmarrë ministritë anëtare në kryerjen e obligimeve ligjore që kanë në fushën e përmirësimit të cilësisë së ajrit si dhe veprimet që do të ndermirën në të ardhmen.

Ky takim do të mbahet në sallën e takimeve në ish objekti “Rilindja”, në ora 14:00.

Vlen të theksohet se Kosova ka problem të madh me ndotjen e ajrit. Ndotja më e madhe theksohet gjatë sezonit të dimrit, e cila është edhe alarmuese për shëndetin e qytetarëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë