Loading…

Mblidhet Qeveria

  • 18/01/2017 | 08:27

Mblidhet Qeveria

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimit për media nga kryeministria, mbledhja e qeverisë do të nis sot në orën 09:00.

Pikat që do të shqyrtohen në këtë mbledhje janë:

Shqyrtimin e ekstrakteve të procesverbaleve të transkriptove  nga mbledhjet 120 dhe 121 të Qeverisë  së Republikës së Kosovës.

Shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës e përfaqësuar nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe Këshillit të Ministrave të Replikës së Shqipërisë, e përfaqësuar nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë për shkëmbimin ose ndarjen e rezervës rregulluese ndërmjet Operatorit të Sistemit të Transmisionit dhe Tregut KOSTT Sh.a (MZHE).

Shqyrtimi i Draftit të Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore në Kosovë dhe plani i veprimit (MD).

Shqyrtimi i Propozim-vendimit preliminar për shpronësimin dhe krijimin e detyrueshëm të servitutit të pronave private dhe shoqërore, të cilat preken nga realizimi i Fazës së Tretë të Projektit për ndërtimin e Fabrikës së Re të Ujit në Fshatin Shkabaj”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë