Loading…

Mblidhet Qeveria, iniciativa për specialen s’është në rend dite

  • 29/01/2018 | 08:04

Mblidhet Qeveria, iniciativa për specialen s’është në rend dite

Qeveria e Kosovës sot zhvillon mbledhjen e saj të radhës. Mbledhja, që do të udhëhiqet nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.


Në këtë mbledhje nuk është paraparë të shqyrtohet iniciativa e deputetëve për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale.

Zyrtarë të Qeverisë i kanë thënë KP-së se kjo çështje nuk do të diskutohet për shkak se rendi i ditës është bërë ende pa ardhur nga Kuvendi kjo iniciativë. Mbledhja e qeverisë mbahet në orën 11:00.

Ndërkohë, para mbledhjes së Qeverisë, Haradinaj do të ketë një takim me përfaqësues të komunitetit të biznesit dhe të Odës Ekonomike të Kosovës.

Qëllimi i këtij takimi, që nis në orën 9:30, është prezantimi i projekteve konkrete, që do të paraqiten në takimin e radhës të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë