Loading…

Mblidhet LDK, Vjosa Osmani jashtë listës së LDK’së? (Foto)

  • 18/05/2017 | 18:45

Mblidhet LDK, Vjosa Osmani jashtë listës së LDK’së? (Foto)

Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së është mbledhur nga ora 18:00 ku do të caktohet edhe lista për deputetë e kësaj partie.


Lista që do të përpilohet nga Komisioni për caktimin e listës zgjedhore i përbërë nga, Agim Veliu, Ismet Beqiri, Kujtim Shala dhe Lutfi Haziri, pritet që të mos fus në listë disa nga ish deputetët që nuk votuan Isa Mustafën për kryeministër.

Burime të Gazeta Metro, brenda kësaj mbledhje bëjnë të ditur se një nga figurat që rrezikon të përjashtohet nga lista për deputetë e LDK’së, është edhe Vjosa Osmani.

Ajo, gjatë legjislaturës së kaluar ishte ndër kundërshtarët më të zëshëm të koalicionit të LDK’së me PDK’në. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë