Loading…

Mbledhja nis me një defekt për Edi Ramën

  • 26/11/2018 | 10:29

Mbledhja nis me një defekt për Edi Ramën

Kryeministri shqiptar nuk i ka shkuar gjithçka mirë në nisje të mbledhjes së përbashkët të të dyja qeverive.

Kur kryeministri Haradinaj ia ofroi fjalën homologut shqiptar, ai nga një mikrofon tjetër kërkoi që fjalën ta marrë ministri Bushati pasi theksoi se ‘ka një defekt’, shkruan gazetametro.net.

“Le ta merr fjalën ministri Bushati, për shkak se ka një defekt teknik”, ka thënë Rama.

Mirëpo, ky defekt u rregullua shpejt nga teknika, dhe kryeministri Rama mori fjalën pas Haradinajt, për të hapur mbledhjen e të dy qeverive.

Ndryshe, kjo mbledhje e përbashkët e këtyre dy qeverive do të rezultojë me 9 marrëveshje të nënshkruara, dy prej të cilave pritet të jetë çështja e doganave dhe romingut./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë