Loading…

Mbledhja e përbashkët për 110-vjetorin e Pavarësisë, deputetët kosovar nisen për në Shqipëri

  • 26/11/2022 | 14:16

Mbledhja e përbashkët për 110-vjetorin e Pavarësisë, deputetët kosovar nisen për në Shqipëri

Më 27 nëntor, do të mbahet një mbledhje e përbashkët në mes të Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë, në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.


Deputetja e Vetëvendosjes, Milazim Salijaj, përmes një fotografie në Facebook, ka bërë të ditur se deputetët kosovar janë nisur për në Shqipëri.

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se mbledhja e përbashkët do të mbahet në Tiranë.

Në këtë mbledhje, deputetëve do t’u adresohen kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Fjalë rasti do të kenë edhe dy kryeministrat nga Kosova dhe Shqipëria, Albin Kurti dhe Edi Rama.

Fjalime do të kenë edhe kryetarët e grupeve parlamentare të të dyja Kuvendeve, Kosovës dhe Shqipërisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë