Loading…

Mbi 52 mijë qytetarë do të votojnë me 4 dhjetor

  • 10/11/2016 | 15:47

Mbi 52 mijë qytetarë do të votojnë me 4 dhjetor
Drejtoresha Ekzekutive e Zyrës për Regjistrim të Partive Politike, Miradije Mavriqi, ka thënë se deri më tani 5 subjekte kanë aplikuar për zgjedhjet në Drenas, që i ka shpallur presidenti.

Ajo ka thënë për lajmi.net se afati është sot deri në mesnatë për të aplikuar.

“Janë 5 subjekte që kanë aplikuar, dy parti politike dhe 3 kandidatë të pavarur. Ne po presim akoma. Sot është data e fundit e afatit për certifikim deri në mesnatë”, ka thënë Mavriqi.

Numri i votuesve sipas listës preliminare të regjistrit civilin në Komunën e Drenasit është 52 mijë e 963 votues.

Zgjedhjet në komunën e Drenasit do të mbahen më 4 dhjetor.

Këto zgjedhje mbahen pasi kryetari i deritashëm i kësaj komune, Nexhat Demaku, dha dorëheqje për shkak të konfirmimit të dënimit prej tri vjetëve në rastin “Drenica II”.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë