Loading…

Mbi 5 mijë qytetarë të interesuar për të protestuar kundër ndotjes së ajrit

  • 31/01/2018 | 10:28

Mbi 5 mijë qytetarë të interesuar për të protestuar kundër ndotjes së ajrit

Niveli i lartë i ndotjes së ajrit në Prishtinë ka bërë që shumë qytetarë të reagojnë, e në kuadër të kësaj është planifikuar edhe të mbahet protestë sot.


E për këtë ka një interesim të konsiderueshëm, pasi shpallja ka vetëm disa ditë, ka mledhur mbi 5 mijë të interesuar ndërkaq mbi 2 mijë prej tyre e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, shkruan gazetametro.net.

Protesta është paralajmëruar të mbahet sot me fillim nga ora 12:00 në sheshin Skënderbeu.

Ndërkohë, sot janë marrë masa edhe nga institucionet shtetërore, të cilat morën vendim për ndalimin e qarkullimit të veturave dhe ndaljen e shitjes së thëngjillit.

Ndryshe, niveli i ndotjes në Prishtinë ka kaluar edhe vendet më të ndotura të botës, siç janë Delhi i Indisë dhe Pekini i Kinës./gazetametro.net


Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë