Loading…

Mbi 300 minatorë në grevë, jep dorëheqje u.d. i drejtorit të “Trepçës” Hysen Vrajolli

  • 19/11/2020 | 12:23

Mbi 300 minatorë në grevë, jep dorëheqje u.d. i drejtorit të “Trepçës” Hysen Vrajolli

Numri i minatorëve kosovarë që po ngujohen nën tokë po vazhdon të rritet në shenjë proteste për mosekzekutimin e pagave.

Duke parë gjendjen aktuale dhe grevat që kanë nisur nga minatorët, pas një mbledhjeje të Bordit të “Trepçës”, e mbajtur sot, ka dhënë dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të “Trepçës”, Hysen Vrajolli.

“Të nderuar minatorë, kryeshefi ekzekutiv Hysen Vrajolli ka dhënë dorëheqjen nga pozita u.d. i kryeshefit ekzekutiv të ‘Trepçës’ SHA”, njofton Sindikata e re e “Trepçës”.

Kjo Sindikatë u bën thirrje minatorëve të ndërpresin grevën, pasi i siguron se nesër në mëngjes do t’u dalin pagat.

“Mjetet që i ka ndarë Qeveria e Kosovës dalin sot ose nesër në mëngjes në xhirollogarinë e ‘Trepçës’ SHA. (informatat janë të sakta). Ne si Sindikatë e re ju ftojmë që të ndërpritet greva dhe të fillojmë me punën”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë