Loading…

Mbi 30 të vdekur nga përplasja e trenave në Pakistan

  • 07/06/2021 | 10:37

Mbi 30 të vdekur nga përplasja e trenave në Pakistan

Dy trena janë përplasur fuqishëm në Pakistanin jugor, duke lënë të vdekur mbi 30 persona deri më tani.


Dhjetëra të tjerë kanë përfunduar të lënduar rëndë, raporton KosovaPress.

Autoritetet kanë bërë të ditur se një tren, i cili po udhëtonte në provincën Sindh ka dalë nga shinat dhe ka zbritur në një pistë tjetër. Kjo ka shkaktuar përmbysjen e një treni tjetër, i cili po kalonte nëpër atë pistë.

Ekipet e shpëtimit kanë bërë të ditur se shumë persona janë në gjendje kritike në spital.

Në Pakistan kanë ndodhur një varg aksidentesh vdekjeprurëse nëpër hekurudha. Gjatë periudhës kohore nga 2013 deri në 2016, 150 persona kanë vdekur si pasojë e këtyre aksidenteve.

Një zyrtar i ekipeve përgjegjëse ka thënë për Reuters se në momentin e aksidentit ka qenë e vështirë të identifikohet numri i personave të bllokuar në këto dy trene.

Kryeministri, Imran Khan është shprehur i shokuar nga ky aksident dhe ka premtuar hetim të plotë të kësaj ngjarjeje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë