Loading…

Mbi 3 mijë viktima nga pandemia në Kosovë që nga fillimi i saj

  • 06/02/2022 | 10:42

Mbi 3 mijë viktima nga pandemia në Kosovë që nga fillimi i saj

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se 3 mijë e 37 viktima janë regjistruar në Kosovë që nga fillimi i pandemisë nga COVID-19.


Vetëm gjatë ditës së djeshme në vend janë regjistruar 4 viktima nga ky virus.

Një viktimë e moshës 60-60 vjeçare dhe 3 të moshës 70-79 vjeçare.

Ndërsa, që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 216 mijë e 245 persona të infektuar me virus.

183 mijë e 111 persona janë shëruar nga COVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë