Loading…

Mbi 2 mijë e 700 raste aktive me COVID në Prishtinë

  • 14/02/2022 | 08:17

Mbi 2 mijë e 700 raste aktive me COVID në Prishtinë

12 mijë e 561 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë.


Komuna e Prishtinës prinë për numrin më të madh të rasteve aktive me 2 mijë e 764 raste.

E dyta me më së shumti raste aktive është Komuna e Pejës me 965 raste, pastaj ajo e Ferizajt me 827 raste, Gjilanit me 821 raste dhe Prizrenit me 748 raste.

Kujtojmë që Kosova dje regjistroi edhe 602 raste të reja me COVID dhe 6 viktima.

Komuna që regjistroi më së shumti raste të reja me virus ditën e djeshme është ajo e Prishtinës, 199 raste.

E dyta me më së shumti raste të reja të regjistrua gjatë kësaj kohe është Komuna e Prizrenit me 37 raste, pastaj ajo e Pejës me 36 raste, Ferizaj 32, Podujeva 30 dhe Fushë Kosova 28.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë