Loading…

Mbetjet që vrasin në Han të Elezit

  • 05/04/2018 | 21:31

Mbetjet që vrasin në Han të Elezit

Më shumë se ajri i ndotur, banorët e Hanit të Elezit po i vret diçka tjetër.


Janë mbetjet e azbestit nga ish fabrika “Salonit”, që ishte funksionale deri në vitet e 90-ta.

E dëmet shëndetësore që shkakton ky material, i ndaluar në shumë vende, sipas mjekut Flakron Reka, janë të mëdha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë