Loading…

Mbetjet e kafshëve të therura hedhën në rrugë të një fshati në Kaçanik

  • 22/07/2021 | 08:32

Mbetjet e kafshëve të therura hedhën në rrugë të një fshati në Kaçanik

Në fshatin Bajnicë të komunës së Kaçanikut, janë hedhur mbeturinat e kafshëve të therura, që me gjasë janë ato të festës së Kurban Bajramit, shkruan Gazeta Metro.


Për festën e ‘Kurban Bajramit’ është traditë që të theren kurban ose edhe kafshë të tjerë.

Mirëpo duket se dikush në Kaçanik, ka vendosur që mbetjet e kafshëve të therura, t’i lë në rrugë.

Në një video të dërguar në Metro, shihet se si janë lënë anash mbetjet e këtyre kafshëve.

Rasti ka ndodhur në fshatin Bajnicë të Kaçanikut.

Më poshtë keni videon. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë