Loading…

Mbaron telefonata Biden-Putin: Zgjati mbi 1 orë

  • 12/02/2022 | 18:46

Mbaron telefonata Biden-Putin: Zgjati mbi 1 orë

Ka mbaruar biseda telefonikes mes Presidentit të Amerikës, Joe Biden, dhe atij të Rusisë, Vladimir Putin, transmeton Gazeta Metro.


Shtëpia e Bardhë sapo njoftoi se biseda telefonike zgjati pak mbi një orë.

Kjo bisedë u zhvillua për të shmangur përpjekjet në atë që SHBA’të po e quajnë rrezik të një sulmi rus në Ukrainë.

Presidenti Putin para se të bisedonte me Biden, po ashtu zhvilloi bisedë telefonike me Preisdentin e Francës, Emmanuel Macron.

Thirrja midis dy liderëve vjen disa orë pasi SHBA-ja zhvendosi disa nga forcat e saj nga Ukraina dhe urdhëroi evakuimin e pjesës më të madhe të stafit të ambasadës së saj të shtunën, pasi frika shtohet se një pushtim rus i vendit mund të ndodhë në ditët e ardhshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë