Loading…

Mbajtja e Haradinajt, e lidhur me demarkacionin

  • 02/03/2017 | 10:09

Mbajtja e Haradinajt, e lidhur me demarkacionin

Paralajmërimin e djeshëm të kryeministrit Isa Mustafa se shumë shpejt do të riprocedohet në Kuvend marrëveshja për Demarkacionin, AAK-ja këtë e lidhë me shtyrjen e vendimit të gjykatës franceze për lirimin e liderit të saj, Ramush Haradinaj.


Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se shtyrja e vendimin është ‘peng politik’ i Haradinajt.

“Vetë riprocedimi i demarkacionit në Kuvend ka një domethënie në mbajtjen e Haradinajt”, ka thënë Lekaj.

“Ne e konsiderojmë si peng politik dhe kjo ka të bëjë me Demarkacionin dhe Asociacionin. Prandaj edhe kjo shtyrje nuk ka më kuptim përveçqë po e mban peng politik Harardinajn”, ka thënë Lekaj për Insajderi.

haradinaj lekaj

Ai ka thënë se prezenca e Haradinajt në Kosovë i pengon Qeverisë në realizimin e marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën.

Lekaj u ka bërë ftesë të gjithë deputetëve që të mos e ratifikojnë Demarkacionin me Malin e Zi.

“Nga sot ju bëj ftesë të gjithë deputetëve, pa dallime, që të mos e ratifikojnë Demarkacionin”, ka shtuar Lekaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë