Loading…

Mazda publikon prototipin e makinës për gara

  • 22/11/2016 | 10:32

Mazda publikon prototipin e makinës për gara

Prodhuesi japonez i automobilëve e ka lansuar modelin RT-24P, model ky i destinuar për gara, por që ka pamje të mahnitshme.

Gjëja e parë që bie në sy në këtë Mazda, janë krahët gjigant të vendosur anash dhe sipër pjesës së pasme.

Me këtë formë, aerodinamika është shumë e madhe, duke mundësuar një shpejtësi të lartë.

Grilli me pesë pjesë, linjat e prera dhe të lëmuara në të njëjtën kohë, si dhe ngjyra e shndritshme, janë ato që e kompletojnë këtë prototip.

Makina me 2.0-litra që arrin 600 kuajfuqi, ka teknologji të lartë që i mundëson shoferit lehtësi të mëdha./gazetametro.net 

1_6

3_8

4_8

5_5

6_3

7_2

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë