Loading…

Matoshi: Ditën që Kurti do ta vendosë reciprocitetin, në mbrëmje s’do të jetë kryeministër

  • 25/05/2021 | 23:05

Matoshi: Ditën që Kurti do ta vendosë reciprocitetin, në mbrëmje s’do të jetë kryeministër

Gazetari Halil Matoshi ka thënë se nëse kryeministri Albin Kurti e vendos masën e reciprocitetit me Serbinë, në mbrëmjen e asaj dite nuk do të jetë më kryeministër.


Matoshi ka komentuar deklaratat e ministres Rozeta Hajdari që tha se vendosja e reciprocitetit nuk është zgjidhje e problemeve.

Ai është shprehur se premtimin për reciprocitet Kurti e ka përdorur si strategji për t’ fituar zgjedhjet dhe më këtë ka mashtruar popullin.

Matoshi tha se Kurti ka mbjellë iluzione te qytetarët e Kosovës.

“Po të betohem që në ditën që Kurti e vendos reciprocitetin me Serbinë, në mbrëmje nuk është kryeministër”, tha Matoshi në Kanal10.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: inf[email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë