Loading…

Mashtrohen tre persona në Mitrovicë, ua marrin 10 mijë euro për punësim dhe banesa

  • 09/02/2022 | 09:47

Mashtrohen tre persona në Mitrovicë, ua marrin 10 mijë euro për punësim dhe banesa

Tre qytetarë kanë rënë pre e një mashtrimi në Mitrovicë.


Ata thuhet që gjatë periudhës kohore prill-maj të 2021-tës ishin mashtruar nga tre persona e që të njëjtëve iu ishin marrë para të gatshme deri në 10 mijë euro.

Siç kanë njoftuar ata në polici, tre të dyshuarit i kishin premtuar shpërndarje banesave dhe punësim.

Policia e Kosovës ka njoftuar për rastin, por që ka bërë të ditur se lidhur me këtë nuk ka të arrestuar.

“Rr. Osllobogjenja, Mitrovicë prill-maj 2021-NN. Tri viktimat meshkuj kosovarë kanë njoftuar se janë mashtruar nga tre të dyshuar meshkuj duke ju marr para të gatshme 10.000 euro me premtimin për shpërndarje të banesave dhe punësim. Nuk raportohet për të arrestuar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë