Loading…

Mashtrimi me çmime në qendrat tregtare në Kosovë (Video)

  • 12/12/2016 | 18:08

Mashtrimi me çmime në qendrat tregtare në Kosovë (Video)

Zbritja e çmimeve nëpër dyqanet në Kosovë, shumë shpesh ndodhë të jetë vetëm mashtrim.

Një lexues i gazetametro.net, ka dërguar një video të xhiruar në një nga qendrat më të mëdha tregtare në Gjakovë.

Aty shihet se si zbritja e çmimeve te disa produkte ekziston vetëm në letër, por nuk është reale, pasi poshtë tiketës së re vërehet se çmimi është i njejtë me atë të riun që pretendohet të jetë zbritje.

Lexuesi ka treguar se edhe për cillën qendër tregtare bëhet fjalë, por meqë nuk shihet ndonjë logo apo diçka e ngjashme që e identifikon atë, nuk po e përmednim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë