Loading…

MASHT ndanë 160 bursa për studentët

  • 08/11/2016 | 10:41

MASHT ndanë 160 bursa për studentët

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka ndarë sot 160 bursa universitare për studentët e dalluar të universiteteve publike në Kosovë.

Në kuadër të kësaj ceremonie, ministri i arsimit Arsim Bajrami, u ka dhënë përkrahje studentëve duke e konsideruar këtë bursë si mbështetje të talentit.

“Nese talenti nuk mbështetët ai venitet prandaj ne jemi këtu t’iu mbështesim”, ka thënë Bajrami, transmeton gazetametro.net.

Bajrami, në fjalën e tij ka uruar po ashtu që Kosova së shpejti të ketë liberalizimin e vizave që studentët në Kosovë të jenë të njejtë me kolegët e tyre evropian./gazetametro.net

bursa-per-studentet

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë