Loading…

Marshi i grave në Prishtinë, edhe në mediat botërore

  • 22/01/2017 | 12:51

Marshi i grave në Prishtinë, edhe në mediat botërore

Protesta e djeshme e grave në Prishtinë ka zënë vend nëpër mediat më prestigjioze botërore. Media tjera e kanë vazhduar raportimimin e filluar nga CNN-i lidhur me protestën e grave në kryeqytetin tonë.

Revista amerikane The Atlantic në mesin e 45 fotografive të marshit të grave nga e gjithë bota, ka zgjedhur të përfshijë edhe Kosovën, transmeton gazetametro.net.

Fotografia e bërë nga Armend Nimani shpalos fuqishëm zërin protestues të grave kosovare që iu bashkuan protestës mbarëbotërore të grave. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë