Loading…

Marsh protestues në Mitrovicë

 • 19/11/2016 | 08:52

Marsh protestues në Mitrovicë

Me moton “Mitrovica kërkon drejtësi për Astritin!”sot në qytetin e Mitrovicës do të organizohet marsh protestues për të kërkuar drejtësi për vdekjen e aktivistit Astrit Dehari.

Marshi do të fillojë nga ora 12:00 nga sheshi te Xhamia “Isa Beg”.

Marshi protestues organizohet nga shoqëria civile dhe mbështetet nga:

 1. Studentët e Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe të Universitetit të Prishtinës (Dega Mitrovicë)
 2. Shoqata e ish të burgosurve politik
 3. Shoqata Minatori ’88-’89
 4. OJQ “Me dorë në zemër
 5. SH.H.B. “Nëna Tereza” – Regjioni i Mitrovicës
 6. OJQ “Mundësia”
 7. Sindikata e minatorëve të Trepçës në “Stan Tërg”
 8. OJQ “Hendikos”
 9. Iniciativa “Tjetërqysh”
 10. Shoqata e Shkrimtarëve “Jakup Ceraja”, Mitrovicë
 11. OJQ “Asociacioni për Shoqëri Civile”
 12. Shoqata për të drejtat e fëmijëve “Fshati i Shpresës”
 13. PRAM
 14. Qendra Rinore – Mitrovicë
 15. 7 Arte
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë