Loading…

Marrin mijëra euro paga, por deputetët e VV’së nuk japin 100 euro shtesa për mësimdhënësit

  • 03/06/2021 | 17:08

Marrin mijëra euro paga, por deputetët e VV’së nuk japin 100 euro shtesa për mësimdhënësit

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, gjatë seancës e cila po mbahet sot në Kuvendin e Kosovës në lidhje me arsimin, nuk kanë votuar pro shtesave për mësimdhënësit, shkruan Gazeta Metro.


Deputetët e LVV’së që përbëjnë shumicën në Kuvend, edhe pse vazhdimisht marrin mëditje dhe kanë paga të larta duket se nuk e kanë hallin e mësimdhënësve.

100 eurot shtesë për mnësimdhënësit duket se nuk do miratohen, anipse deputetët e VV’së marrin deri 2000 euro pagë mujore, duke mos përfshirë mëditjet në seanca.

Por I njëjti hezitim nuk vlente kur ata vendosën të japin 11 milion euro për të paguar rrymën e shpenzuar nga serbët në veri.

Madje këtë e arsyetuan se ‘’më mirë mjete prej KOSTT’it pë rrrymën në veri se të kthehen policët në arkivol’’./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë