Loading…

Marrëveshje e rëndësishme mes Kuvendit dhe USAID

  • 02/12/2016 | 15:46

Marrëveshje e rëndësishme mes Kuvendit dhe USAID

Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, lajmëron se sapo ka nënshkruar një marrëveshje të rëndësishme me Drejtorin e USAID, James Hope.

Kjo marrëveshje sipas tij do të ndihmojë shumë Kuvendin e Kosovës që të nxjerrë ligje më cilësore dhe është dëshmi se partneriteti i Kosovës me ShBA-në po fuqizohet.

“Sot nënshkrova një marrëveshje të rëndësishme me Drejtorin e USAID, James Hope, e cila do ta ndihmojë shumë Kuvendin e Kosovës që të nxjerrë ligje më cilësore. Kjo marrëveshjeje, që është e para mes Kuvendit të Kosovës dhe Qeverisë Amerikane, është dëshmi se partneriteti ynë me SHBA-në po fuqizohet”, ka shkruar Veseli në Facebook./gazetametro.net

kadri-veseli-usaid-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë