Loading…

Maroku, Portugalia dhe Spanja, organizatore të Botërorit 2030

  • 04/10/2023 | 20:41

Maroku, Portugalia dhe Spanja, organizatore të Botërorit 2030

Maroku, Portugalia dhe Spanja do të jenë tri shtetet organizatore të Kampionatit Botëror 2030.


Përveç kësaj, Uruguai, Argjentina dhe Paraguai do të jenë pritëse të tri ndeshjeve nga ky Botëror për të festuar 100 vjetorin e Kampionateve Botërore.

Maroku, Portugalia dhe Spanja automatikisht kualifikohen në Botërorin e atij viti, transmeton Gazeta Express.

Ky do të jetë Botërori i parë ndonjëherë që zhvillohet në disa shtete.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë