Loading…

Marihuana e fshehur në gomën e veturës u zbulua para se të “eksportohej” në Serbi

  • 24/01/2017 | 14:04

Marihuana e fshehur në gomën e veturës u zbulua para se të “eksportohej” në Serbi

Policia ka zbuluar në gomën e veturës së një shqiptari një sasi narkotikësh, që do ta “eksportonte” në Serbi, por ende nuk e ka kapur autorin e kësaj vepre.


Policia e Kosovës, në raportin e sotëm njoftoi se dje pas një njoftimi se në fshatin Livoç të Gjilanit një i dyshuar, mashkull, K/shqiptar, ka fshehur në gomën e veturës një sasi të substancës së dyshuar narkotike, të cilën do ta dërgonte në Serbi, ka ndërmarrë veprime që kanë çuar në zbulimin e marihuanës së dyshuar, transmeton gazetametro.net.

Pas një pune operative njësitë policore kanë gjetur gomën dhe pasi e kanë hapur në brendësi të saj kanë gjetur gjashtë paketime me 1324 gramë (një kilogram e treqind e njëzetë e katër gramë) substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë. Lidhur me rastin janë kryer bastisje në dy lokacione, por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. I dyshuari është i njohur për policinë, por ai ndodhet në arrati, thuhet në raport. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë